"Loading..."

Екскурсії

Писанкарство

Найкращий подарунок до Великодня - власноруч створена писанка. Розкриємо секрети написання традиційної писанки, дряпанки, галунки або крапанки.
Тривалість: 40 хв. - 2 год. (залежить від обраної техніки та віку учасника МК).

Справи жіночі

Екскурсія присвячена суто жіночим справами українського побуту ХІХ століття. Гості зможуть не тільки потримати знаряддя праці жінок у руках, але й спробувати виконати з ними відповідні дії: поставити горщик у піч за допомогою рогача та дістати його з печі, "пройтись" із коромислом на плечах, відпрасувати рушник за допомогою рубля й качалки та інше. На завершення відбудеться майстер-клас жіночого хусткування.
Замовити: (098) 913-80-07
Тривалість: 1,5 год.

Батьківська хата

Гуляючи давньою вулицею Наддніпрянського села та слухаючи лекторій, учні познайомляться з декоративно-ужитковим мистецтвом наших предків. Загадки, тематичні вікторини, навчання старовинним іграм - все це в ігровій формі допоможе вивчити побут українського народу ХVІІІ-ХІХ століть.
Замовити: (098) 913-80-07

Петриківський розпис

Учасники дізнаються історію виникнення та особливості петриківського розпису, познайомляться з матеріалами та інструментами, навчаться базовим технікам мазків "кошачкою", створять свій маленький шедевр. 
Тривалість: 1-2 год. 

Мої рідні Карпати

Екскурсія знайомить відвідувачів із історією та традиційним побутом населення українських Карпат. Учасники в інтерактивній формі дізнаються про давні способи прасування рушників, традицію вінкоплетіння, познайомляться зі справжднім гуцульським газдою.
Замовити: 098) 913-80-07

Гончарство

Ви ознайомитесь з гончарним ремеслом предків:
1. Створите власну мисочку чи горщик на крузі. 
2. Вручну виліпите свищика чи іграшку.
Тривалість: 1 год.

КВЕСТ! Легенди старої хати

Захопливий квест, що складається із давніх легенд та загадок. Вирішуючи головоломки, вивчаючи народні ігри, молодь ознайомиться з житлом та побутом українського народу ХVІ – ХІХ століть.
Замовити: (098) 913-80-07

Витинанка

Можливість навчитися давньому народному мистецтву витинати, виривати, вирізати зображення з аркушу паперу. На вибір можна створити: листівку з силуетним зображенням «дерева життя» чи звірів; сніжинки; листівку з кольоровою аплікацією «букет»; об’ємну 3-D інтер'єрну прикрасу.

Заняття населення Поділля

Полтавська давнина. "Енеїда

Експозиція "Полтавщина" на території Музею просто неба відтворює дух епохи, в якій зростав і творив М. Котляревський. Під час екскурсії відвідувачі дізнаються про всі тонкощі культури і побуту, які відтворені у знаменитих творах письменника - "Енеїді" та "Наталці Полтавці".
Замовити: (098) 913-80-07

Тіні забутих предків

Під час екскурсії діти матимуть нагоду познайомитись з побутом і духовною культурою гуцулів, побачити світ у якому жили Іван і Марічка, почути голос трембіти, вбратись у гуцульський одяг і зустріти мольфара(а якщо пощастить, то ще й щезника).
Замовити: (098) 913-80-07

Садок вишневий коло хати

Інтерактивна екскурсія, під час якої діти дізнаються більше про буденне життя великого Кобзаря - Тараса Шевченка: відвідають хату його родичів, церкву Святої Параскеви (ХVIII століття), відчують себе в ролі учнів парафіяльної школи ХІХ ст., на згадку - отримають сувенір від музею.
Замовити: (098) 913-80-07

Там де русалки на гіллях

Під час екскурсії експозицією "Полісся", відвідувачі познайомляться з традиціями та обрядами весняного циклу, які збереглись у побутовій культурі українського села з давніх часів. Інтерактив включає в себе майстер-клас з відтворення традиційних весняних хороводних танків з музичним супроводом на музичних інструментах.
Замовити: (098) 913-80-07

Дитячий світ Тараса Шевченка