"Loading..."

Виставка «Шевченківськими стежками»

до 2 липня 2020 року 
в правій половині сільської управи 
із с.Мліїв Городищенського району Черкаської області.


Виставка присвячена генію українського народу, пророку, мислителю, символу України, поету та художнику – Тарасу Григоровичу Шевченку.

Відвідавши виставку, ви зануритесь у світ, в якому народився і плекав свій талант великий Кобзар. Все його життя і творчість були присвячені українському народові. Поет мріяв про ті часи, коли Україна буде незалежною суверенною державою, а люди будуть щасливими.

Виставка розміщена в правій половині сільської управи із с.Мліїв Городищенського району Черкаської області. В сінях виставлено сільськогосподарський реманент, який Т.Г. Шевченко згадує у своїх творах:

«Садок вишневий коло хати,
Хрущі над вишнями гудуть,
Плугатарі з плугами йдуть…»

Тут також можна побачити серп, дерев’яні граблі тощо. В кімнаті центром виставкового простору є стіл. На столі – посуд, в якому традиційно подавали борщ, вареники або галушки. Біля печі – манекени, одягнені в традиційний буденний український одяг Звенигородського району Черкаської області. Інтер’єр кімнати прикрашений рушниками з Черкащини. На стінах народні картинки, присвячені Тарасу Шевченку – портрети, картини, що ілюструють його твори. В затишку біля печі висить колиска і мимоволі згадується:

«Нічого кращого немає,
Як тая мати молодая
З малим дитяточком малим…»

В такі колиски, традиційно, під ряднинку клали ніж (для хлопчиків) або гребінь (для дівчат). Щоб був міцний та працьовитий, як залізо, а дівчинка гарною ткалею. Окрасою експозиції є традиційні українські музичні інструменти.

Наш проект допомагає побачити на власні очі не тільки зовнішній вигляд традиційної української хати, а і її внутрішнє наповнення, способи прикрашати своє житло, тим самим робити життя яскравішим, відчути колорит і специфіку українського побуту. Щиро запрошуємо до перегляду виставки «Шевченківськими стежками».

1

2.

3

4

5

Коментарів: 0
Залиште свій коментар