"Loading..."

Дивосвіт ОСТАПА ПАСІКИ

Уже 12 років минуло відтоді, як обірвалося життя видатного майстра унікального різьблення по дереву О. Пасіки. До Дня Державного Прапора й Незалежності України в експозиції «Українське село середини ХХ століття» в НМНАП України відкривається виставка О. Пасіки – провісника правди, який силою свого мистецтва прагнув розбудити національну самоповагу, національну самосвідомість та національне самоутвердження кожного українця, вказати дорогу до чистих національних джерел.
Спершу освоював техніку різьби на дереві, виготовляючи прості речі, а вже потім робив виношені та вимріяні сюжети, старався створити такі алегорії, котрі б вчили людей відрізняти добро від зла, правду від брехні.
Творчий доробок О. Пасіки складає понад півтисячі робіт лісової скульптури. Музею подаровано 209 створених ним композицій. У своїх роботах майстер переймався пристрасною вірою в широчінь історичних просторів, на які мусить вийти Україна, зробивши цілий екскурс в історію української державності. О. Пасіка наділив образи своїх героїв як  негативними, так і позитивними рисами характеру, підкреслюючи їхнє історичне значення в процесі творення держави.
Це чи не єдиний випадок у новітній історії мистецтва, щоб людина-творець так багатогранно зафіксувала плин історії своєї землі та її видатних людей у різьблених на дереві  композиціях.
Проте бій за українську державу триває. О. Пасіка й до сьогодні на його передніх рубежах.
Локація: Запорізька хата на експозиції "Українське село ХХ ст." у Музеї просто неба

Коментарів: 0
Залиште свій коментар