"Loading..."

Виставка "Поетика народного живопису"

Запрошуємо на відкриття виставки «Поетика народного живопису»

10 червня 2022 року о 12:00

(в приміщенні сільської управи із с. Мліїв на експозиції «Середня Наддніпрянщина»)

Виставковий проект «Поетика народного живопису» покликаний представити широкому загалу глядачів найкращі зразки народного малювання з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України. Він висвітлює мистецько-художню течію наїву в українському національному живописі.  

На виставці представлені роботи знаних народних художників України, в тому числі: Івана Лисенка, Олексія Кулика, Василя Гузія, Явдохи Клюпи та ін. А також найкращі зразки петриківського розпису з Полтавської та Дніпропетровської областей. 

Українська народна картинка – це унікальне явище нашої культури та традиції, адже малювання у крові кожного українця. З давніх-давен наші предки розмальовували посуд, дитячі іграшки, прикрашали хати як ззовні, так і всередині; малювали оберегові символи й знаки, складали з них унікальні орнаменти, що з часом почали відтворювати в більш складних техніках не тільки малювання, а й вишивці, різьбленні, ткацтві, виготовленні прикрас та об’ємних оберегів. 

Народна картинка як самостійне явище набула сучасного вигляду в ХVIII ст. Тоді ж народні художники почали використовувати та переосмислювати західноєвропейські сюжети.  

Багато художників-самоуків, народних малярів стали всесвітньо відомими представниками наїву, наприклад: Катерина Білокур, Марія Примаченко, Ганна Собачко, Євмен Пшеченко, Михайло Онацько та багато інших. 

Особливо цінне і значуще почуття рідного дому та спокою виникає при спогляданні народних картинок, адже це подих предків, потаємні знання нашого народу.

 

Виставка триватиме із 10 червня по 10 липня 2022 року.

Вихідні: вівторок, середа.  

Бажаємо гарного перегляду та чекаємо на зустріч в Національному музеї народної архітектури та побуту України!

 

Коментарів: 0
Залиште свій коментар