"Loading..."
Садиба з Правобережної Київщини
Хата, комора, город, квітники, огорожі.

   Будівля тридільна (хата, сіни, комора). На одвірку комори вирізані дати – 1833 і 1861. Стіни рублені із соснових плах, тобто розколотої навпіл деревини, із довгими, обрубаними сокирою випусками вінців. Дах чотирисхилий, на кроквах, критий парками (снопами, що зв’язані попарно) житньої соломи, з «китицями» на наріжниках та високим накладним гребенем. На поздовжньому митому сволоку вирізьблений великий хрест. На сволок клали випечений хліб, засушене зілля, книги.
   У минулому хата мала нерухомі меблі, зокрема піл, лавки, полиці, жердку, які виготовлялися одночасно з хатою і складали одне ціле. Рухомих меблів було небагато: стіл, ослін, скриня, колиска, маленький столик, ослінчики. Майже четверту частину  хати займає піч, що розташована справа. Вона оздоблена характерним для краю орнаментом. Біля печі – велика гарна лежанка.
   Піч, вікна (зовні), призьба прикрашені мальованими зубцями. Замість столу, стоїть мальована скриня, накрита рушником. На жердці – вишиті сорочки, пояси, квітчасті хустки.
   На покуті та причілковій стіні є ікони, прибрані тканими рушниками з насиченим червоним орнаментом. Цей кут є найпочеснішим у хаті, він найбільше прикрашений та освітлений.
   У хатній коморі різне начиння: бодня, корзини, мірки, решето, солом’яник тощо.
   Біля хати знаходиться надвірна комора із села Хижинці Лисянського району Черкаської області, у якій зберігали продукти харчування та родинне майно. Комора збудована в кінці ХІХ століття. Споруда рублена з брусів, із піддашком на стовпцях, має чотирисхилий дах із солом’яною покрівлею.