"Loading..."
Хата із с. Старокозаче Білгород-Дністровсйкого району Одеської області, відтворена за обмірними кресленнями із с. Старокозаче.

   Споруда представляє житло середини XIX століття, збудоване із саману на глиняному розчині. Дах чотирисхилий, критий очеретом. Житлові приміщення розташовані по обидва боки від сіней. Одна кімната – житлова, що виконувала також функції кухні, а друга – використовувалася як літнє або святкове приміщення. Хата виходила чільною стіною на вулицю. Цей тип хати характерний для козаків Дунайського козацького війська 1828–1868 років.
   Внутрішнє обладнання хати традиційне. Піч знаходиться в кутку біля входу, по діагоналі від неї – покуть. Уздовж стін влаштовано нерухомі лави. Стіл, що стоїть на покуті, застелений домотканою скатеркою.
   Особливістю інтер’єру хати є оздоблення її тканими рушниками, килимками та традиційним рослинним розписом на канапках, стінках ліжок та печі. Основний орнаментальний мотив – це гілочка з квітами та листям, інколи в оточенні двох пташок, або така ж гілочка у вазоні. Це дерево життя, що символічно поєднувало людину і Всесвіт, захищало родину від злих сил.
   Виноробний промисел характерний для Півдня України, тому в сінях стоїть дубовий прес для обробки винограду, датований серединою ХІХ століття.