"Loading..."
Школа із с. Лоташове Тальнівського р-ну Черкаської обл.

   Будівля датується 1903 роком. Це сошна споруда, на кам’яному підмурівку, з двома ґанками. Дах чотирисхилий, на кроквах, критий солом’яними парками. Ґанки мають окремий трисхилий дах. Вікна великі. Стелі дощані, зверху вальковані, знизу мащені й білені. В усіх приміщеннях дерев’яні підлоги. Зовні і зсередини стіни мащені й білені.
   Будівля поділена на дві половини, що мають окремі входи: навчальну (учительська кімната, велика класна кімната, сіни) та помешкання для вчителя (кабінет‑спальня та кухня‑їдальня).  Обидві половини об’єднує вчительська кімната. У всіх приміщеннях відтворене традиційне обладнання. Зокрема, у сінях стоїть ослін, на якому – відро з різками, а в класній кімнаті знаходяться довгі шкільні парти з лавами, дошка, рахівниця, стіл та стілець. На стінах – ікони, розклад уроків.
   Це церковнопарафіяльна трирічна школа, у якій одночасно навчалися декілька груп дітей. Навчання проводив один учитель, завідував школою священник. Діти вивчали «Закон Божий», арифметику, каліграфію, російську та старослов’янську мови. Українська мова була заборонена. Церковнопарафіяльні школи організовував синод у тих селах, що мали церкви. У селах без церкви працювали школи грамоти, під які наймали половину хати.