Онлайн-фотовиставка “Пов'язані Долею”
«Ой, никого так не люблю, та як того Леся,
Через плече тобівочка, в тобівці кулеша…
(Коломийка)
Олексій Леонтійович Доля (17 січня 1964 р. – 4 грудня 2017 р.) – видатний український учений-етнограф. З 1985 року працював у Музеї народної архітектури і побуту України. За двадцять років він пройшов шлях від молодшого наукового співробітника-ентузіаста до одного з найвідоміших фахівців із народного мистецтва в Україні.
Зорганізував і здійснив десятки етнографічних експедицій у різні регіони країни. Ним зібрано тисячі експонатів – від невеличких горщиків і рушників до унікальних мальованих хат, опубліковано низку науково-популярних статей, присвячених різним аспектам розвитку музейної справи. Головний внесок Олексія Леонтійовича у збереження і примноження народної культури полягає в популяризації народних традицій серед широких верств населення.
За значний особистий внесок у збереження і популяризацію історико-культурної спадщини України, розвиток музейної справи, високий професіоналізм Указом Президента від 17 травня 2006 р. Олексію Долі було присвоєне почесне звання «Заслужений працівник культури України».
У Національному музеї народної архітектури та побуту України, на експозиції «Українське село 60-70 р. ХХ ст..», у хаті із с. Кагамлик Глобинського району Полтавської області експонується його меморіальна кімната та виставка виробів народних майстрів «Пов'язані Долею». Вже стало традицією, на його день народження, 17 січня, збиратися його родині, друзям та колегам і вшановувати світлу пам'ять Олексія Долі.
На виставці представлені вироби з різних матеріалів - соломки, рогози, дерева, глини, тканини, ниток, що представляють типові промисли та ремесла різних регіонів України - гончарство, ложкарство, ліжникарство, килимарство, художню вишивку, писанкарство, різьбярство, соломо плетіння, дитячу іграшку.
Запрошуємо вас згадати відомого етнографа та переглянути онлайн-фотовиставку «Пов'язані Долею» у НМНАП України.