18. Будинок із села Барвiнкове Закарпатської обл.

Будинок із села Барвiнкове 
Ужгородського району Закарпатської області

З 1950‑х років на Закарпатті були поширені будівлі із саманними стінами з прокладкою рядів цегли. Саман – це цегла, виготовлена в спеціальних формах різних розмірів із глиносолом’яної суміші, але не випалена, а попередньо висушена, має високі теплотехнічні якості. Для таких стін у цій місцевості широко використовувалися вологостійкі вапняно‑піщані штукатурки.

В експозиції репрезентовано копію будинку 1966 року, який належав майстрові ужгородського заводу «Більшовик». Будівля одноповерхова, зведена на бутобетонному фундаменті, з мансардою та прибудованою верандою на головному фасаді, який добре проглядається з вулиці. Стiни складенi із цегли та саману, тиньковані рельєфною двоколiрною цементною сумiшшю. Дах критий черепицею. Будинок чотирикімнатний, його площа – 58,2 м2.

Житло розділене на дві частини: ліворуч – вітальня та спальня, праворуч – дитяча кімната та кухня‑їдальня. Внутрiшнi дерев’янi сходи ведуть на мансарду, де влаштовано літню спальню. 

Помешкання наповнене предметами декоративно‑ужиткового мистецтва. Це мінімузей, у якому представлені дерев’яні меблі місцевого виробництва, декоративні фіранки та гардини ручної роботи М. Греги, традиційна закарпатська кераміка В. Газдика, І. Галаса. Яскравим елементом інтер’єру є килими геометричного орнаменту за ескізами визначної майстрині художнього ткацтва Г. Визичканич із села Ганичі – давнього традиційного центру килимарства на Закарпатті. Дитяча кімната облаштована маленьким ліжком, тканими ліжничками, вишуканими дитячими іграшками.