Виставка «Стефанія Кульчицька. Досвід переосмислення»

Запрошуємо з 23.12.24–23.02.25 відвідати виставку «Стефанія Кульчицька. Досвід переосмислення» з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України.

Сьогодні для кожного українця одяг з етноелементами – не лише стильно та гарно, це також спосіб заявити про свою національну самоідентифікацію. Нині традиційний одяг став джерелом натхнення для багатьох сучасних модельєрів, вони пропонують несподівані, оригінальні й новаторські дизайнерські вирішення. Однак, говорячи про витоки цієї тенденції, слід згадати ім’я Стефанії Василівни Кульчицької (13.01.1912 – 03.11.1989). В Україні вона була однією з перших, хто творчо переосмислював народні традиції, пов’язані з одягом, створюючи сучасне вбрання.

У часи, коли радянська влада придушувала все національно виразне, майстриня виготовляла вироби, якими на весь світ заявляла: «Ми — українці!». У фондах Національного музею народної архітектури та побуту України зберігається найбільша колекція творів С. Кульчицької, що налічує 75 комплектів і окремих виробів. 

Пропонуємо вашій увазі зразки інтер’єрної тканини — вишиті рушники, доріжки, наволочки, сучасні столові комплекти; верхній одяг, декорований аплікацією зі шкіри й тканини, вишивкою, шнуруванням та металевими оздобами (свити, пальта, сардаки, гуні, кожушки), а також комплекти чоловічого та жіночого одягу, вишиті сукні, блузи. 

Нині увага всього світу прикута до України, а її феномен не перестає дивувати й захоплювати, мода на українське буде й надалі поширюватися земною кулею.

Завітайте на виставку й насолодіться красою українського стилю!

Вартість: вхідний квиток на територію Музею
Адреса: м. Київ, вул. Академіка Тронька, 1
Виставка експонується на вхідній групі Музею

Анонси подій

01.03 - 02.03
Сб
12:00

Колодія величаймо – весну зустрічаймо!

Із 28.07

Представляємо цілий пласт церковної культури кінця ХVІІІ – початку ХХ століть на постійно діючій виставці...

Із 16.01

Постійно діюча виставка, присвячена вшануванню пам’яті видатного українського вченого-етнографа Олексія Д...

Із 26.08

Виставка О. Пасіки – провісника правди, який силою свого мистецтва прагнув розбудити національну сам...